Besplatna priprema za malu maturu u Zemunu

22/02/2016 14:47

Besplatna priprema za malu maturu u Zemunu

Zemunska opština je po prvi put ove godine organizovala besplatnu pripremnu nastavu za polaganje male mature, koja će se održavati svake subote i nedelje od 24. aprila.

Pripremnu nastavu za polaganje male mature mogu pohađati učenici osmih razreda osnovnih škola sa teritorije Zemuna.

Cilj nastave je da se pomogne učenicima da što bolje polože testove u okviru male mature kako bi ostvarili što više bodova i obezbedili sebi upis u željenu srednju školu.

Prema saglasnosti roditelja, za nastavu se prijavilo 911 učenika, dok ih je ukupno 1.554 u osmim razredima osnovnih škola u Zemunu.

Kako bi se pripremna nastava uspešno realizovala, angažovano je 14 nastavnika, koji su ostvarili najbolje rezultate, a koji su zaposleni u osnovnih školama sa teritorije Zemuna.

Program pripreme se sastoji od nastave iz srpskog jezika i matematike, a časovi će se održavati svake subote i nedelje na četiri lokacije i to u školama:

Časovi počinju u 14 časova.

22/02/2016 14:47