Digitalizovano 2.000 učionica u Srbiji

29/08/2018 14:33

Digitalizovano 2.000 učionica u Srbiji

Učenici prvog i petog razreda, pored klasičnih udžebenika, od septembra će imati priliku da uče iz digitalnih, koji se u škole uvode kroz pilot projekat “Digitalna učionica”.

Ovakav vid nastave organizovan je u 2.000 učionica, a učitelji i nastavnici koji su se prijavili na javni poziv Ministarstva prosvete, već su prošli potrebnu obuku.

Iz Ministarstva prosvete navode da su predavači dobili računare, projektore, internet, a otkupljeni su i elektronski sadržaji koji će se koristiti u nastavi.

Pomoćnica ministra prosvete, Vesna Nedeljković istakla je da su pozvani najmotivisaniji učitelji i nastavnici da se prijave na konkurs i prođu obuku. U Ministarstvu prosvete veruju da će predavači primenjivati digitalne udžbenike u nastavi na najbolji mogući način.

Ovi elektronski udžbenici koristiće se u nastavi uporedo sa klasičnim udžbenicima. Digitalni udžebenici za decu biće besplatni.

29/08/2018 14:33