Konkurs za dramski festival “Velika školska pozornica”

24/01/2020 10:30

Konkurs za dramski festival “Velika školska pozornica”

Prijavite se za učešće na Festivalu „Velika školska pozornica“ u Topoli.

Festival je takmičarskog karaktera, a obuhvata dve uzrasne kategorije:

• mlađi školski uzrast ( od 1. do 4.razreda)
  • stariji školski uzrast ( od 5. do 8.razreda)

Četvrtu godinu za redom, festival promoviše dramsko stvaralaštvo učenika i nastavnika, pruža mogućnost učenicima da se afirmišu u oblasti pozorišne umetnosti a nastavnicima mogućnost prezentovanja svog rada u oblasti dramskih sekcija, pozorišta kao i saradnju i razmenu iskustava na nivou Republike.

Festival se realizuje u opštini Topola, u saradnji Kulturnog centra i Osnovne škole „Sestre Radović“ Belosavci.

Projekat Festival „Velika školska pozornica“ Topola, se nalazi u elektronskom zborniku radova, primera dobre nastavne prakse, koje koji je objavio SURS 2017.godine.

Vreme realizacije festivala je:

• 24. april 2020. godine, mlađi školski uzrast
  • 25. april 2020. godine, stariji školski uzrast

Pravo na učešće imaju sve škole sa teritorije Republike Srbije. Na festivalu, u obe kategorije, u takmičarskom delu predstaviće se po pet predstava, svaka škola ima pravo da se prijavi za obe kategorije sa po jednom predstavom.

Propozicije festivala

• Tekst: po izboru mentora
  • Broj učesnika: do 15 učenika
  • Trajanje: 20 minuta ( tolerancija 2-3 minuta)

Svaka predstava treba da sadrži muzičke efekte ili numere. Scenografiju i kostime prilagoditi vremenu i mestu radnje predstave.

Napomena: tema predstave treba da je prilagođena uzrastu, da nema uvredljive sadržaje, kao i sadržaje nasilja i nasilne komunikacije.

Nagrade

O nagradama odlučivaće stručni tročlani žiri. Nagrade će se dodeljivati u sledećim kategorijama:

• najbolja predstava u celosti
  • najbolja režija
  • najbolja muška uloga
  • najbolja ženska uloga
  • posebne nagrade /scenografija, muzika, kostim, sporedne uloge… u zavisnosti u čemu se određena predstava istakne.

Konkrs je otvoren do 30. marta 2020. godine. Potrebno je popuniti obrazac za prijavu koji je u pozivnom pismu i pošalju snimak svoje predstave ili dela predstave (do 5 minuta) kako bi se na vreme izvršla selekcija prijavljenih predstava.

Svi prijavljeni mentori i škole biće obavešteni o izvršenoj selekciji do 6. aprila 2020.

Selekciju prijavljenih predstava vršiće Umetničko veće festivala, koje čine članovi iz oblasti prosvete, umetnosti i kulture.

Prijavu možete preuzeti OVDE.

Detaljno popunjene prijave i snimke slati elektronski na: [email protected]

24/01/2020 10:30