Nagradni literarni konkurs “Leto bez brige, provedi kraj knjige”

03/06/2019 13:09

Nagradni literarni konkurs “Leto bez brige, provedi kraj knjige”

Povodom 24. maja, Dana slovenske pismenosti i kulture, a u susret raspustu Društvo školskih bibliotekara Srbije raspisuje treći nagradni literarniu konkurs  namenjen učenicima osnovnih i srednjih škola.

Cilj konkursa jeste da motiviše učenike da čitaju i beleže svoje utiske kao preporuke o pročitanoj knjizi Leto bez brige, provedi kraj knjige 2019. sa temom: Sa omilјenim likom iz romana, nikada nisam sam/sama.

Konkurs se raspisuje u tri kategorije:
Za učenike od I do IV razreda
Za učenike od V do VIII razreda
Za učenike srednjih škola

Najbolјi radovi u svakoj od kategorije biće proglašeni posebno.

Uslovi konkursa:
Svi radovi moraju sadržati sledeće podatke: ime, prezime, razred i odelјenje učenika, naziv i adresu škole, ime i prezime predmetnog nastavnika, kontakt telefon i mejl adresu škole, ime školskog bibliotekara.

Jedan učenik može da učestvuje sa većim brojem radova.

Broj radova iz jedne škole nije ograničen.

Radove slati u elektronskoj formi, ćiriličnim pismom, na adresu: [email protected]

KONKURS JE OTVOREN DO 30. 9. 2019. GODINE.

Radovi će biti šifrirani, a potom pregledani. Stručni žiri doneće odluku o najbolјim radovima.

Najbolјi radovi biće objavlјeni na sajtu Društva.

Datum i mesto dodele nagrada: knjiga i diploma, biće objavlјeni na sajtu i Fejsbuk strani Društva u novembru tekuće godine.

Bibliotekari škola čiji učenici osvoje prva mesta dobiće besplatnu članarinu za 2020. godinu.

Tekst konkursa možete preuzeti OVDE.

Izvor: www.mojedete.info

03/06/2019 13:09