“Naučno finale” projekta “Putujuća laboratorija”

16/12/2015 16:34

“Naučno finale” projekta “Putujuća laboratorija”

Projekat pod nazivom “Putujuća laboratorija” koji je obuhvatao 12 osnovnih škola u Nišu, završava se konferencijom “Naučno finale”.

Konferenciju “Naučno finale” će održati đaci Gimnazije “Svetozar Marković” u sali svoje škole u četvrtak, 24. decembra sa početkom u 12 časova.

Cilj projekta bio je da se učestvujući i posmatrajući zanimljive naučno-popularne eksperimente učenici osnovnih škola zainteresuju za nauku.

Učenici Gimnazije “Svetozar Marković” iz Niša organizuju i naučni festival pod nazivom “Nauk nije bauk”, a projekat “Putujuća laboratorija” održali su zbog učenika koji nisu imali priliku da posete ovaj festival.

“Putujuća laboratorija” je obuhvatala 13 osnovnih škola, a u svakoj od njih je bio oformljen “Naučni kutak” gde su učenici i nastavnici radili na razvijanju naučno-popularnog projekta koji će biti deo “Naučnog finala”.

16/12/2015 16:34