Prijava udžbenika za naredne tri školske godine

19/01/2016 13:06

Prijava udžbenika za naredne tri školske godine

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja raspisao je javni poziv za sve izdavače za prijavljivanje udžbenika koji će se koristiti u naredne tri godine.

Izdavači imaju priliku da do 31. januara prijave udžbenike za naredne školske godine.

Izdavačke kuće mogu da registruju i popune elektronsku prijavu u kojoj su svi podaci o knjigama koje prijavljuju, uključujući i obim i cenu – ovde.

Nakon što istekne rok za prijavu udžbenika Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja će u roku od 15 dana napraviti konačan spisak, na osnovu kog će se praviti Katalog udženika.

Udžbenički kompleti moraju biti prijavljeni u skladu sa ovim javnim pozivom i samo tako će moći da budu uvršteni u Listu odobrenih udženika za osnovnu školu sa koje će škole burati udženike za tri naredne školske godine.

Nakon što izađe Lista odobrenih udžbenika, škole će moći da se izjašnjavaju o tome koje udžbeničke komplete žele da koriste u nastavi.

19/01/2016 13:06