Prijavljivanje za besplatne udžbenike do 15. aprila

07/04/2017 11:40

Prijavljivanje za besplatne udžbenike do 15. aprila

Prijavljivanje za besplatne udžbenike za narednu (2017/2018) školsku godinu u osnovnim školama traje do 15. aprila 2017. godine.

Besplatne udžbenike dobiće učenici osnovnih škola iz materijalno ugroženih porodica (primaoci novčane socijalne pomoći), đaci sa smetnjama u razvoju i inaliditetom koji osnovnoškolsko obrazovanje stiču po individualnom obrazovanju, kao i treće i svako naredno rođeno dete koje je u sistemu školovanja.

Kao dokaz da učenik ispunjava uslove za dobijanje besplatnih udžbenika potrebno je dostaviti sledeću dokumentaciju:

• Za učenike iz materijalno ugroženih porodica – rešenje kojim se utvrđuje pravo na ostvarivanje socijalne novčane pomoći;
  • Za treće i svako naredno dete – potvrdu obrazovne ustanove o svojstvu učenika, odnosno studenta;
  • Za decu koja se školuju po IOP-u dokumentacija nije potrebna jer škola poseduje podatke o tim učenicima.

Učenici od prvog do četvrtog razreda dobiće besplatne udžbenike za matematiku, srpski/maternji jezik, svet oko nas, prirodu i društvo i strani jezik, dok će đaci od petog do osmog razreda dobiti udžbenike za matematiku, srpski/maternji jezik, prvi strani jezik, geografiju, istoriju, hemiju, fiziku i biologiju.

07/04/2017 11:40