Prosvetari najavili štrajk

28/08/2018 14:40

Prosvetari najavili štrajk

Prosvetari nezadovoljni smeštanjem u osmu platnu grupu, štrajkovaće na samom početku školske godine.

Prosvetni radnici iz, najmanje, 736 škola u Srbiji štrajkovaće od samog početka školske godine, kako bi pritisli Vladu Srbije da im odobri povećanje zarada.

Štrajk od prvog dana

Naime, prosvetari su smešteni u osmu platnu grupu i zahtevaju devetu, s obzirom da su ostala zanimanja sa istim stepenom obrazovanja smeštena u tu radnu grupu.

Protesti počinju već u petak, 31. avgusta, kada će sva četiri reprezentativna sindikata prosvetnih radnika zatražiti od Vlade da prosvetni radnici sa fakultetskom diplomom budu prebačeni u devetu platnu grupu.

Prema rečima predsednice Unije sindikata radnika Srbije, Jasne Janković, štrajk će početi u petak u 12 časova ispred Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Nakon toga, u planu je šetnja do Vlade Srbije, a zatim i do Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu.

Štrajk je uvod u seriju štrajkova planiranih za septembar, a prosvetni radnici će štrajkovati kroz skraćene časove – 30 minuta, prvog dana školske godine, odnosno 03. septembra, a zatim i 11., 19. i 27. septembra.

28/08/2018 14:40