“Putujuća laboratorija” za osnovce u Nišu

15/10/2015 16:12

“Putujuća laboratorija” za osnovce u Nišu

Učenici Gimnazije “Svetozar Marković” organizovali su manifestaciju pod nazivom “Putujuća laboratorija” koja je namenjena osnovcima u Nišu.

“Putujuća laboratorija” obići će 12 osnovnih škola u Nišu, a učenici ovih škola imaće priliku da vide nauku na nov, zanimljiviji način, ali i da nauče nešto.

Cilj ove manifestacije je da i učenici koji nisu imali prilike da posete festival “Nauk nije bauk” vide zanimljive naučne sadržaje i na taj način se možda malo više zainteresuju za prirodne nauke.

Osim toga, ciljevi projekta “Putujuća laboratorija” su i popularizacija nauke među učenicima osnovnih škola, podrška unapređenju inkluzivnog obrazovanja i podrška aktivnom uključivanju učenika sa smetnjama u razvoju u naučnopopularne projekte.

Gimnazija “Svetozar Marković” ovaj projekat sprovodi u saradnji sa učenicima Specijalne škole za osnovne i srednje obrazovanje “14. oktobar” iz Niša, u okviru programa – “Zajednici zajedno”.

15/10/2015 16:12