Raspisan je konkurs za decu umetnike na temu “Lepo se igraj!”

08/03/2018 14:07

Raspisan je konkurs za decu umetnike na temu “Lepo se igraj!”

Kulturni centar Pančeva i udruženje BUDI, kao organizatori 7. Međunarodnog bijenala umetničkog dečjeg izraza (7. BUDI), organizuje konkurs na temu “Lepo se igraj”.

Međunarodni bijenal umetničkog dečjeg izražavanja 2018. godine održava se od 11. maja do 11. juna pod sloganom “Lepo se igraj!”. Na konkursu mogu da učestvuju učenici do 15 godina starosti, a rok za slanje radova je 30. mart.

Konkurs “Lepo se igraj”: Kategorije

Vizuelna umetnost: BUDI svuda – napiši, nacrtaj ili snimi svoj recept za srećno detinjstvo – predstavi svoj najsrećniji trenutak, omiljenu igru (Umetnički konkurs, odabrani radovi biće predstavljeni na izložbi nagrađenih radova u Galeriji savremene umetnosti u okviru 7. BUDI-ja)
Vizuelna umetnost: BUDI info – dečja prava na sav glas – Šta želiš da odrasli čuju bolje? (Konkurs za najkreativnije blogove, vlogove, Youtube kanale i priloge, video spotove… Odabrani radovi biće predstavljeni na Facebook strani 7. BUDI-ja)
Pozorište: BUDI Andersenijada – napravite predstavu ili performans na otvorenom po motivima Andersenovih bajki i pošaljite snimak okačen na Youtube (Konkurs za pojedince, neformalne grupe, dramske sekcije osnovnih škola i dramske studije. Odabrane predstave biće uvrštene u glavni program 7. BUDI-ja)
Književnost: BUDI pisac – imaš dobru ideju, napiši svoju pesmu, bajku, strip ili priču (Umetnički konkurs za decu pisce do 15 godina, odabrani radovi biće predstavljeni u okviru 7. BUDI-ja)
Muzika: BUDI original – predstavi svoj umetnički rad, svoj bend, hor, plesnu grupu ili nešto što sam stvaraš (Konkurs za talente, odabrani autori nastupiće u okviru glavnog programa 7. BUDI-ja)
Ekologija: BUDI kreativac – napravi maketu za policu u obliku neke zanimljive životinje od recikliranih materijala (Umetničko-ekološki konkurs za decu do 15 godina koja brinu o prirodi. Odabrani radovi biće predstavljeni u okviru 7. BUDI-ja)
Ekologija: BUDI eko akcija – napravi predlog za uređenje školskog dvorišta ili ekološku akciju koje bi hteo da sprovedeš (Konkurs za najzanimljivije idejno rešenje, odabrana akcija biće predstavljena na 7. BUDI-ju).
Nauka: BUDI naučnik – osmisli naučno-fantastični ekperiment ili izum, crtež/snimak/maketa (Umetničko-naučni konkurs za decu inovatore do 15 godina. Odabrani rad biće predstavljen na 7. BUDI-ju)
Humanitarna akcija: BUDI drug/drugarica – humanitarna akcija koju si napravio sa svojim odeljenjem ili biste želeli zajedno da je pokrenete, a potrebna vam je stručna pomoć (Konkurs za društveno-odgovornu kampanju koju bi realizovala deca uz pomoć odraslih. Odabrana akcija biće realizovana u okviru 7. BUDI-ja)

Autorski i/ili grupni radovi mogu se dostavljati poštom ili lično na adresu:

Kulturni centar Pančeva
Vojvode Živojina Mišića 4
26 000 Pančevo, Srbija

ili elektronskom poštom na adresu: [email protected], sa naznakom: „Za 7. BUDI konkurs”.

Više informacija naći ćete OVDE.

08/03/2018 14:07