OŠ “Petar Kočić” – Zemun (Beograd)

Adresa: Prvomajska 79, Zemun (Beograd)osnovna skola petar kocic zemun logo
Telefon: 011/219-61-48
Website: ospetarkociczemun.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Petar Kočić” nalazi se u Zemunu na području grada Beograda. Škola postoji više od jednog veka, a njeni začeci datiraju još iz 1880. godine.

Kroz svoju istoriju škola je nekoliko puta menjala imena da bi današnji naziv dobila 1958. godine kada je izgrađena i nova školska zgrada.

Školu pohađa više od 600 učenika koji su raspoređeni u 26 odeljenja. Za učenike prvog i drugog razreda organizovan je produženi boravak. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad brojnih sekcije: jezičke sekcije, likovna, šahovska, ekološka, literarna, recitatorska, dramska, bibliotečka, sportske sekcije i sekcija prirodnih nauka.

osnovna skola petar kocic zemun slika

PRETRAŽI ŠKOLE