OŠ “Stanko Marić” – Ugrinovci (Zemun)

Adresa: Učitelja Cveje 5, Ugrinovci (Zemun, Beograd)
Telefon: 011/840-93-08
Website: www.stankomaric.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Stanko Marić” nalazi se u naselju Ugrinovci, opština Zemun, na području grada Beograda. Ime nosi po partizanskom učitelju Stanku Mariću. Prva škola u ovom naselju otvorena je još 1761. godine, a prva školska zgrada sazidana je krajem devetnaestog veka. Zgrada u kojoj se danas odvija nastava izgrađena je 1987. godine.

Škola poseduje odlično opremljen informatički kabinet. Školsko dvorište dva puta je proglašavano za najuređenije školsko dvorište u opštini Zemun. Nastava fizičkog vaspitanja odvija se u sali za fiskulturu koja se nalazi u sklopu same škole.

osnovna skola stanko maric ugrinovci zemun

PRETRAŽI ŠKOLE