OŠ “Hristo Botev” – Dimitrovgrad

Telefon: 010/362-788
Website: www.oshristobotev.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Hristo Botev” se nalazi u Dimitrovgradu. Škola je osnovana 1869. godine i nosi naziv po najpoznatijem bugarskom pesniku i borcu za slobodu balkanskih naroda. Pored matične škole postoje i izdvojena

Škola ima 592 učenika raspoređena u 33 odeljenja od kojih su 4 izdvojena u mestima: Željuša, Trnsko Odorovce i Dragovita, a postoji i jedno patronažno odeljenje. Nastava je samo u prvoj smeni, a vannastavne aktivnosti su u popodnevnim časovima. Obrazovno vaspitni rad obavlja 50 nastavnika, škola ima 3 str. saradnika pedagoga, psihologa i bibliotekara, sopstvenu đačku kuhinju u kojoj se priprema 420 obroka svakodnevno.

Nastava se izvodi na srpskom i na bugarskom jeziku. Od stranih jezika u školi se uče engleski i španski jezik.

osnovna skola hristo botev

PRETRAŽI ŠKOLE