OŠ “Milinko Kušić” – Ivanjica

Telefon: 032/661-117
Website: www.osmilinkokusic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Milinko Kušić” se nalazi u Ivanjici. Škola je nastala 1955. godine. Naziv nosi po narodnom heroju, Milinku Kušiću. Pored matične škole u Ivanjici, nastava se održava i u izdvojenim odeljenjima u mestu: Bukovica, Lisa i Raščići.

Školu pohađa preko 1000 učenika, raspoređenih u 46 odeljenja. Škola organizuje i produženi boravak za svoje učenike. U školi je organizovana nastava za decu lako ometenu u razvoju.

Škola poseduje biblioteku sa preko 20.000 knjiga, dva kabineta za informatiku, zubnu ambulantu, salu za fizičko, dva terena za košarku i odbojku, teren za rukomet, teren za mali fudbal sa veštačkom travom.

Od stranih jezika u školi se uče engleski i francuski.

os milinko kusic ivanjica

PRETRAŽI ŠKOLE