OŠ “Dositej Obradović” – Prekovce (Novo Brdo)

Adresa: Prekovce bb, Novo Brdo
Telefon: 064/310-50-91
Website:
Email: [email protected]

Osnovna škola “Dositej Obradović” se nalazi u mestu Prekovce u opštini Novo Brdo. Škola nosi naziv po srpskom prosvetitelju i reformatoru Dositeju Obradoviću.

Odmah nakon Drugog svetskog rata, osnovane su tri škole u mestima: Prekovce, Izvor i Zebince i sve do 1950. godine radile su kao odvojene, da bi se pomenute godine ujedinili u jednu školu sa dva isturena odeljenje, pod nazivom Srpska narodna škola.

Godine 1960. škola menja naziv u “Moša Pijade”, da bi 1991. godine škola dobila ime koje nosi i danas. Školu trenutno pohađa 94 učenika u matičnoj školi u Prekovcu i isturenim odeljenjuma u Izvoru u Zebincu.

skola1

Matična škola u Prekovcu