OŠ “Dositej Obradović” – Opovo

Telefon: 013/681-312
Website: www.osopovo.znanje.info
Email: [email protected]

Osnovna škola “Dositej Obradović” nalazi se u mestu Opovo. Ime nosi po srpskom prosvetitelju i reformatoru, Dositeju Obradoviću.

Prva škola u Opovu počela je sa radom još 1770. godine. Pored matične škole postoje i tri izdvojena odeljenja u Barandi, Sakulama i Sefkerinu. Škola raspolaže sa 9 klasičnih učionica i 13 kabineta. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala i otvoreni tereni u sklopu škole. Školu danas pohađa oko 380 učenika.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski i ruski jezik. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: likovna, informatička, dramska, hor, biologija, sportska, literarna i matematička.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE