OŠ “Vuk Karadžić” – Vitoševac (Ražanj)

Adresa: Omladinska 1, Vitoševac (Ražanj)
Telefon: 037/845-147
Website: osvukvitosevac.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Vuk Karadžić” nalazi se u mestu Vitoševac, opština Ražanj. Nosi ime reformatora srpskog jezika, sakupljača narodnih umotvorina i pisca prvog rečnika srpskog jezika, Vuka Karadžića.

Škola je osnovana 1864. godine i jedna je od retkih u Srbiji sa tradicijom dugom preko 150 godina. Nastavu pohađa oko 300 učenika (matična škola + izdvojena odeljenja) raspoređenih u 20 odeljenja. Pored matične škole postoje i izdvojena odeljenja u Novom Bračinu (osmogodišnja), Pardiku, Podgorcu, Smilovcu, Skorici, Pretrkovcu i Starom Bračinu.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski i francuski jezik. Nastava se odvija u prepodnevnoj smeni.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE