OŠ “Milovan Glišić” – Valjevska Kamenica (Valjevo)

Adresa: Valjevska Kamenica bb (Valjevo)
Telefon: 014/254-558
Website: www.osmilovanglisic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Milovan Glišić” nalazi se u mestu Valjevska Kamenica, opština Valjevo. Nosi ime srpskog književnika, rođenog u okolini Valjeva, Milovanu Glišiću.

Škola je osnovana 1824. godine. Sadašnji naziv nosi od 1961. godine. Pored matične škole postoje i izdvojena odeljenja u mestima: Miličinica, Osladić, Gornja Bukovica i Oglađenovac. Strani jezici koji se uče u školi su francuski i engleski jezik.

U školi je organizovan produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda. U sklopu vannastavni aktivnosti organizovan je rad sekcija: dramska, recitatorska, lutkarska, folklorna, muzička, ekološka, saobraćajna i odbojkaška sekcija.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE