Kome su namenjeni besplatni udžbenici?

06/03/2017 15:19

Kome su namenjeni besplatni udžbenici?

Sledeće školske godine besplatne udžbenike će dobiti učenici osnovnih škola koji su iz porodica koje primaju socijalnu pomoć, kao i oni učenici koji su treće i svako naredno u porodici.

Ministarstvo prosvete je za ovu namenu odvojilo oko 500 miliona dinara, dok će još 100 miliona dinara biti odvojeno kako bi se nabavili rečnici, enciklopedije i slične publikacije za školske biblioteke.

Kako bi njihova deca iskoristila svoje pravo na besplatne udžbenike, roditelji će morati na vreme da pripreme potrebnu dokumentaciju kojom dokazuju da su primaoci socijalne pomoći i da je dostave razrednim starešinama.

Iz ministarstva napominju da će kriterijumi za dodelu besplatnih udžbenika biti isti kao i prošle godine.

06/03/2017 15:19