Novi udžbenici u školama za tri godine

31/08/2015 09:45

Novi udžbenici u školama za tri godine

Novi Zakon o udžbenicima usvojen je 31. jula ove godine, ali će se novi udžbenici u školama pojaviti tek za tri godine, kako procenjuju izdavači.

Cilj novog Zakona o udžbenicima je da se poboljša kvalitet knjiga iz kojih deca uče. Međutim, za to je potrebno vreme.

Bez obzira na promenu Zakona o udžbenicima, udžbenici za ovu godinu su spremni. Roditelji koji su želeli svojoj deci da kupe nove udžbenike, za komplet udžbenika za niže razrede morali su izdvojiti 9.500 dinara, dok je za više razrede bilo potrebno i do 17.000 dinara za sve potrebne knjige.

Cena užbenika je bio razlog zbog kog su se roditelji češće odlučivali za polovne knjige. Problem je bio to što su se neki udžbenici promenili, pa se ipak neke knjige moraju kupiti u knjižarama.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srđan Verbić je najavio da će se novi udžbenici, određeni novim Zakonom o udžbenicima, štampati na svake četiri godine pa će moći da ih koristi više generacija učenika.

31/08/2015 09:45