Ponavlja se opštinsko takmičenje iz engleskog?

28/02/2017 09:58

Ponavlja se opštinsko takmičenje iz engleskog?

Takmičenje iz engleskog jezika na opštinskom nivou će najverovatnije biti ponovljeno zbog veoma lošeg uspeha učenika u velikom broju gradova.

Naime, u većini gradova u kojima se realizovalo takmičenje nijedan učenik nije uspeo da osvoji više od 32 boda, iako je maksimum bio 40 bodova.

Na opštinskom nivou takmičenja iz engleskog jezika ukupno je učestvovalo oko 1.000 učenika osmog razreda, a samo nekoliko desetina se svojim uspehom plasiralo na viši, okružni nivo.

Predlog Društva za strane jezike i književnost upućen Ministarstvu prosvete je da se test ponovi za sve učenike koji nisu uspeli da se plasiraju dalje, a da učenici koji su u tome uspeli – zadrže pravo da se takmiče na okružnom nivou takmičenja.

Izvor: Novosti.rs

28/02/2017 09:58