Predaja liste želja – drugi upisni rok

05/07/2016 09:40

Predaja liste želja – drugi upisni rok

Učenici koji nisu raspoređeni u prvom upisnom roku, listu želja u okviru drugog upisnog roka predaju u utorak, 5. jula u periodu od 8 do 15 časova.

Liste želja predaju se u osnovnim školama u kojima je učenik, budući srednjoškolac, polagao završni ispit, a potrebno je da prilikom predaje dođe sa jednim od roditelja/staratelja – koji će potpisati popunjenu listu želja.

Popunjavanjem liste želja, u koju se može upisati 20 obrazovnih profila, učenik pokazuje za koju je srednju školu najviše zainteresovan, a za koju najmanje – popunjavajući od prvog do poslednjeg mesta u zavisnosti od stepena interesovanja.

Kako pravilno popuniti listu želja

U drugom upisnom roku učenici će biti raspoređeni na preostala slobodna mesta u srednjim školama, a ove godine je za drugi rok ostalo 9.270 mesta.

Preostala slobodna mesta u srednjim školama možete pogledati OVDE.

Nakon predaje liste želja, učenici će se u okviru drugog upisnog roka u srednje škole u koje budu raspoređeni upisivati u petak, 8. jula, kada će biti objavljen i zvaničan raspored učenika.

05/07/2016 09:40