Preduzetničko vaspitanje kao predmet u školama

04/11/2016 13:16

Preduzetničko vaspitanje kao predmet u školama

U osnovnim školama bi uskoro mogao da se pojavi novi predmet pod nazivom preduzetničko vaspitanje koje će se učiti kroz tehničko obrazovanje.

Prema rečima ministra prosvete Mladena Šarčevića, ova novina je deo posebnog zakona za osnovne škole na kom se radi, a koja podrazumeva da će deca od petog do osmog razreda kroz tehničko obrazovanje učiti i preduzetničko vaspitanje – bez uvođenja dodatnih časova u raspored učenika.

Novi zakon za osnovne škole bi trebalo da omogući poslodavcima veću ulogu u sistemu obrazovanja kroz dualno obrazovanje za koje već postoje resursi u pojedinim školama u Srbiji kao i interesovanje od strane različitih kompanija.

Još jedan korak ka dualnom obrazovanju

Preduzetničko vaspitanje predstavlja samo jedan od načina da se u naše obrazovanje postepeno uvede i dualno obrazovanje koje podrazumeva da će se učenici srednjih škola delom obrazovati u školi, a delom – u teoriji na radnom mestu u fabrikama i preduzećima koje budu uključene u ovaj program.

Izvor: Tanjug

04/11/2016 13:16