Pogledajte kako neizvesna ljubavna priča između glista Dimitrija i Marice objašnjava pojam odnosa dve prave u prostoru!

17/10/2016 13:30

Deca uglavnom matematiku smatraju za najvećeg neprijatelja, koji im u školi zadaje velike glavobolje, ali kada biste im omogućili da gradivo uče na zanimljiv način, uz pomoć video-lekcija, njihovo interesovanje za matematiku verovatno bi i vas iznenadilo. Upravo to je ono što nudi OKmatematika.

Spremili smo za vas kratak video-snimak koji na zanimljiv način objašnjava odnose između dve prave u prostoru: kada su one paralelne, kada se poklapaju, kada se seku i kada se mimoilaze.

U glavnoj ulozi ovga puta su gliste, a iako to mnogima nisu omiljene životinje, trka između njih, ljubav sa neizvesnim krajem i životna priča jedne namćoraste gliste pomoći će vam da razumete ovu oblast. Pogledajte i kako:

Odgledali ste video-snimak do kraja? Proverite šta ste sve naučili iz njega:

Kada su prave paralelne?

a) kada nemaju zajedničkih tačaka i pripadaju istoj ravni

b) kada imaju jednu zajedničku tačku i pripadaju istoj ravni

c) kada imaju više zajedničkih tačaka i pripadaju istoj ravni

Kada se prave poklapaju?

a) kada nemaju zajedničkih tačaka

b) kada imaju bar dve zajedničke tačke

c) kada imaju jednu zajedničku tačku

Kada se prave seku?

a) kada imaju jednu zajedničku tačku, bez obzira na to pod kojim uglom se seku

b) kada imaju dve zajedničke tačke, bez obzira na to pod kojim uglom se seku

c) kada imaju jednu zajedničku tačku a seku se pod uglom od 90 stepeni

Kada se prave mimoilaze?

a) kada nemaju nijednu zajedničku tačku i pripadaju istoj ravni

b) kada nemaju nijednu zajedničku tačku i ne pripadaju istoj ravni

c) kada imaju jednu zajedničku tačku i ne pripadaju istoj ravni

Šta je OKmatematika?

OKmatematika je onlajn platforma za učenje matematike uz pomoć koje ćete svom detetu olakšati razumevanje i učenje matematike. Nema više odlazaka na privatne časove koji se zakazuju u terminima koji ne odgovaraju ni vama, ni vašem detetu. Nema više izgovora da vaše dete nema vremena da vežba. Nema više skupih časova koje teško finansirate.

Uz OKmatematiku vaše dete može da vežba i uči matematiku onlajn, iz svoje sobe, s bilo kog uređaja (računara, tableta, telefona), u trenutku koji mu najviše odgovara za to.

Pogledajte koje vam sve usluge nudi ova platforma za učenje matematike i olakšajte svom detetu dolazak do više znanja i do bolje ocene u školi.

17/10/2016 13:30