TV u dečjoj sobi loše utiče na zdravlje

29/09/2017 15:58

TV u dečjoj sobi loše utiče na zdravlje

Nova studija Univerziteta Ajova pokazala je posledice postojanja televizora ili kompjutera u dečjoj sobi.

Glavni autor studije, Daglas Gentile, profesor psihologije, kaže da lokacija ovih elektronskih aparata zaista ima uticaj na navike i životni kvalitet dece.

Ukoliko se u dečjoj sobi nalazi televizor ili kompjuter, ona provode manje vremena učeći, što može da dovede do loših ocena, ali i gojaznosti, jer manje vremena provode baveći se fizičkim aktivnostima.

Studija je trajala dve godine, a u period od šest meseci godišnje, praćena je aktivnost dece koja su u svojoj sobi imala TV odnosno kompjuter. Rezultati su pokazali da ona deca koja provode više vremena sa masovnim medijima, imaju problem sa socijalizacijom, manje čitaju i uče, te sporije razvijaju kognitivne sposobnosti.

29/09/2017 15:58