Ginisov rekord u gledanju televizije

30/03/2016 12:13

Ginisov rekord u gledanju televizije

Već je poznato da je Ginisova knjiga rekorda puna zaista čudnih, smešnih ili bizarnih rekorada, jer ljudi ne biraju način da pokažu da su bolji od ostalih – u nečemu kao što je na primer – gledanje televizije.

Ginisov rekord u gledanju televizije prvo su postavili Kanađani pre 15 godina, koji je iznosi 91 sat, a sada je ovaj rekord oboren.

Naime, našao se tim od pet mladih Austrijanaca koji su odlučili da se upišu u Ginisovu knjigu rekorda, a ono što im izgleda najbolje ide – jeste baš gledanje televizora.

S obzirom na to da je rekord već bio upisan, bilo je potrebno pobediti ga i postaviti novi, koji će biti duži od 91 sat. Za ovaj izazov prijavilo se više od 400 ljudi preko Facebook stranice kompanije LG koja je i pokrenula ovu akciju.

Upravo je kompanija LG bila ta koja je zvaničnim pobednicima, koji su uspeli da postav novi rekord od 92 sata uzastopnog gledanja televizije, uručila sertifikate, ali i poklone – nove televizore i TV pretplatu na 12 meseci.

Kako bi i zvanično bili pobednici, mladi Austrijanci su morali da televiziju gledaju duže od 91 sat bez prekidanja, a oni su uspeli da neprestano gledaju TV pet dana i četiri noći.

Pravilo je bilo da imaju pauze od pet minuta na svakih sat vremena gledanja, što su sudije Ginisove knjige rekorda pomno pratile.

Sve ovo dešavalo se u studiju koji je obezbedila kompanija LG, a koja se nalazila u centru Beča, u jednoj robnoj kući. Takmičari su mogli da postavljaju rekord u udobnosti koja podseća na dnevnu sobu.

30/03/2016 12:13