SAD: Sve više škola ukida domaće zadatke

28/09/2016 09:27

SAD: Sve više škola ukida domaće zadatke

U sve većem broju osnovnih škola u Sjedinjenim Američkim Državama nastavnici se zalažu za ukidanje domaćih zadataka učenicima.

Cilj je da se deci omogući što više slobodnog vremena koje bi mogli da potroše na igru, sport, druženje, čitanje, porodicu, spavanje.

Direktor Orčard škole u Burlingtonu, Vermont, izjavio je da je deci predškolskog uzrasta pa do petog razreda osnovne škole ukinut domaći zadatak jer, po njegovom istraživanju, domaći nema nikakav uticaj na poboljšanje obrazovanja.

U drugim osnovnim školama je uveden domaći zadatak u vidu vanškolskih aktivnosti poput čitanja, igranja napolju, druženja sa porodicom i obavezan minimum spavanja.

Predsednik Nacionalnog udruženja osnovnih škola kaže da iz reakcija roditelja može da zaključi da su “deca bez domaćeg suviše raspuštena”.

Pojedini obrazovni stručnjaci tvrde da domaći zadatak ima “vitalni značaj” kao i da ukidanje može da “ostavi ključne posledice po obrazovanje dece”.

Izvor: RTV

28/09/2016 09:27