Umanjite rizik od gojaznosti kod dece: Ograničite gledanje u ekran

27/11/2017 15:39

Umanjite rizik od gojaznosti kod dece: Ograničite gledanje u ekran

Naučnici su otkrili vezu između gojaznosti kod dece i prolongiranje perioda koje provode pred ekranima.

Studija sugeriše da deca koja duži vremenski period provode pred ekranima i koja su češće izložena društvenim mrežama, imaju veći rizik da budu gojaznosti.

Danas, prema istraživačima, prosečno dete starosti od godinu do tri godine starosti provodi sat vremena dnevno gledajući televizor, a do devet godina, broj sati dostiže i cifru od sedam dnevno, dok ostalo vreme provodi na digitalnim medijima.

U 97% domaćinstava u Evropi postoji makar jedan televizor, a naučnici smatraju da je to dovelo i do porasta gojaznosti, naročito kod dece.

Stoga, stručnjaci savetuju da se vreme gledanja u televizijske i kompjuterske ekrane ograniči na 90 minuta dnevno.

27/11/2017 15:39