Zabavne činjenice o školama širom sveta

22/12/2021 14:37

Zabavne činjenice o školama širom sveta

Koliko zapravo znate o školama širom sveta? Postoji mnogo neverovatnih činjenica, a mi vam donosimo samo neke od njih.

Sjajne činjenice o školama širom sveta

1. Osnovna škola na Tibetu smatra se najvišom školom na svetu, a nazali se na 5.373 metara iznad mora.
  2. U Luknau, u Indiji, nalazi se škola koja broji 32.000 učenika. Ima preko hiljadu učionica i 3700 kompjutera.
  3. S druge strane, 2014. godine u Torinu, u Italiji, postojala je osnovna škola koja je imala jednog učitelja i jednog učenika.
  4. U Južnoj Koreji, nakon časova, učenici ostaju i pomažu osoblju da počisti učionice.
  5. U Bangladešu postoji oko 100 školi sagrađenih na brodu.
  6. U Kolumbiji, neka deca u školu dolaze “ziplajnom”.
  7. U Čileu, letnji raspust počinje sredinom decembra i traje do početka marta.
  8. Deca u Francuskoj u školu idu četiri dana nedeljno, a imaju pauzu od dva sata za ručak. To je zaista dobar “veliki odmor”!

22/12/2021 14:37