OŠ “Jovan Sterija Popović” – Novi Beograd

Adresa: Vojvođanska 61, Novi Beogradosnovna skola jovan sterija popovic novi beogradd
Telefon: 011/318-96-01
Website: www.sterija.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Jovan Sterija Popović” nalazi se u Novom Beogradu. Ime nosi po poznatom srpskom književniku, osnivaču srpske drame i jednom od najboljih srpskih komediografa, Jovanu Steriji Popoviću.

Nastava u sadašnjoj zgradi počela je 1959. godine. Nastavu pohađa oko 1200 učenika smeštenih u 29 odeljenja. Nastava se odvija u tri smene: prepodnevna, poslepodnevna i međusmena. Od školskog prostora, za potrebe odvijanja nastave na raspolaganju je 30 učionica i dva računarska kabineta. Za potrebe fizičkog vaspitanja na raspolaganju je fiskulturna sala.

osnovna skola jovan sterij apopovic novi beograd slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE