Školski kalendar rada za osnovne škole u Vojvodini 2019/2020

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, u skladu sa zakonom, doneo je pravilnike o školskom kalendaru za osnovne sa sedištima na teritoriji AP Vojvodine, za školsku 2019/20. godinu.

Svake godine, prilikom izrade pravilnika o školskim kalendarima, poštuju se specifičnosti Autonomne pokrajine Vojvodine u pogledu velikog broja nacionalnih manjina – nacionalnih zajednica i verskih zajednica koje žive na ovom području. Istovremeno, školski kalendar za osnovne i srednje škole u AP Vojvodini neophodno je usaglasiti sa školskim kalendarom koji se primenjuje na teritoriji Republike Srbije.

Kalendar rada za osnovne škole – Vojvodina

Prvo polugodište

Školska godina počeće u ponedeljak, 2. septembra 2019. godine, a prvo polugodište trajaće do petka – 20. decembra 2019. godine.

Drugo polugodište

Drugo polugodište počinje u sredu, 15. januara 2020. godine i završava se: – u utorak 16. juna 2020. godine, za učenike od prvog do sedmog razreda i u utorak, 02. juna 2020. godine, za učenike osmog razreda.

Raspusti

U toku školske godine učenici imaju zimski, prolećni i letnji raspust.

Zimski raspust počinje u ponedeljak, 23. decembra 2019. godine, a završava se u utorak, 14. januara 2020. godine.

Prolećni raspust počinje u petak, 10. aprila 2020. godine, a završava se u ponedeljak, 20. aprila 2020. godine.

Za učenike od prvog do sedmog razreda, letnji raspust počinje u utorak, 16. juna 2020, a završava se 31. avgusta 2020. godine. Za učenike osmog razreda letnji raspust počinje po završetku završnog ispita, a završava se takođe, 31. avgusta 2020. godine.

Kompletan kalendar preuzmite OVDE

Pogledajte još

• Kalendar rada za osnovne škole u Srbiji pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i smotri za osnovce pogledajte OVDE.

najstariji
najnoviji najviše glasova
Petar
3 godine ranije