Školski kalendar rada za osnovne škole u centralnoj Srbiji 2019/2020

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, objavilo je kalendar rada za osnovne škole u centralnoj Srbiji, za školsku 2019/2020. godinu. Školska godina za osnovce počinje u ponedeljak, 2. septembra 2020. godine, a završava se 02. juna za maturante, a 16. juna 2020. godine za ostale učenike.

Nastava i drugi oblici obrazovno-vaspitnog rada u osnovnoj školi ostvaruju se u toku dva polugodišta.

Prvo polugodište počinje u ponedeljak, 2. septembra 2020. godine, a završava se u petak, 31. januara 2019. godine.

Drugo polugodište počinje u utorak, 18. februara 2020. godine, a završava se u utorak, 02. juna 2020. godine za učenike osmog razreda, odnosno u utorak, 16. juna 2020. godine za učenike od prvog do sedmog razreda.

U toku školske godine učenici imaju zimski, prolećni i letnji raspust.

Kalendar rada za osnovne škole u centralnoj Srbiji pogledajte OVDE.

Pogledajte još

• Kalendar rada za osnovne škole u Vojvodini pogledajte OVDE.
  • Kalendar takmičenja i smotri za osnovce pogledajte OVDE.

najstariji
najnoviji najviše glasova
Ivanka
4 godine ranije

A kada ce izaci kalendar takmicenja za ovu godinu?Juna?