OŠ “Đura Jakšić” – Kovin

Telefon: 013/741-081
Website: www.os-djurajaksic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Đura Jakšić” nalazi se u Kovinu i nosi ime srpskog slikara, pesnika i pripovedača, Đure Jakšića.

Podaci o školstvu u ovom mestu datiraju sa kraja 17. veka. Sadašnji naziv škola nosi od 1957. godine. Škola raspolaže sa 12 učionica, 6 kabineta i sportskom halom. Nastavu pohađa oko 480 učenika raspoređenih u 25 odeljenja.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski i nemački jezik. Nastava se odvija u dve smene. U sklopu vannastavnih aktivnosti u školi je organizovan rad brojnih sekcija: literarna, filološka, dramska, novinarska, matematička, biološka, istorijska, geografska, ekološka, recitatorska, likovna, informatička, hor i orkestar.

PRETRAŽI ŠKOLE