OŠ “Kralj Petar Prvi” – Niš

Telefon: 018/290-005
Website: www.kraljpetar.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Kralj Petar Prvi” nalazi se u Nišu, na teritoriji gradske opštine Palilula. Ime nosi po kralju Srba, Hrvata i Slovenaca, Petru I Karađorđeviću.

Škola je počela sa radom 1933. godine. Sadašnji naziv nosi od 2002. godine. Pored matične škole postoji i izdvojeno odeljenje u Pasi Poljani. Nastavu pohađa ukupno oko 1050 učenika.

2010. godine u školi je pokrenuta ogledna dvojezična nastava na srpskom i engleskom jeziku, u sedmom i osmom razredu. U školi je organizovan produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda. Strani jezici koji se mogu učiti u školi su engleski, nemački i francuski jezik.

osnovna skola kralj petar prvi nis slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE