OŠ “Slavko Rodić” – Bački Jarak (Temerin)

Adresa: Mladena Stojanovića 21, Bački Jarak
Telefon: 021/847-438
Website: www.os-slavkorodic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Slavko Rodić” nalazi se u Bačkom Jarku, opština Temerin. Nosi ime narodnog heroja Jugoslavije, Slavka Rodića. Većina kolonista koji su naselili Bački Jarak došli su iz Drvara, rodnog mesta Slavka Rodića.

Škola je osnovana davne 1787. godine, a sadašnji naziv nosi od 1959. godine. Zgrada u kojoj se škola nalazi sagrađena je 1964. godine. Nastavu danas pohađa oko 500 učenika. Škola raspolaže sa 12 učionica, 2 kabineta i jednim multimedijalnim informatičkim kabinetom opremljenim sa računarima i svom pratećom opremom.

Nastava se odvija u dve smene. Strani jezici koji se uče u školi su engleski i ruski jezik. U školi je organizovan produženi boravak za učenike nižih razreda. Za potrebe fizičkog vaspitanja škola raspolaže sa sportskom halom, kao i sa novootvorenim sportskim terenima za fudbal i košarku.

osnovna skola slavko rodic backi jarak slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE