Osnovna škola “Svitac” – Sremska Kamenica (Novi Sad)

Adresa: Slobodana Bajića 47, Sremska Kamenica (Novi Sad)
Telefon: 021/461-006
Website: www.ospusvitac.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Svitac”, nalazi se u opštini Novi Sad u mestu Sremska Kamenica. Škola je osnovana 2012. godine.

Škola se nalazi u mirnom mestu na deset minuta vožnje do Novog Sada. Nastava se odvija po programu koje je odobrilo Ministarstvo prosvete Republike Srbije. U školi je organizovan produženi boravak u kome se nastava odvija po bilingvalnom programu na srpskom i engleskom jeziku.

U okviru vannastavnih aktivnosti organizovan je rad brojnih radionica: kreativna, psihološka, ekološka, lutkarska, razvojna gimnastika, engleski, informatika, kampovi, planinarenje. Nastava se odvija u manjim grupama, do deset učenika. Učenicima su obezbeđena tri obroka dnevno.

privatna osnovna skola svitac sremska kamenica slika skole