Organizacioni odbor 21. književnih susreta “Gordana Brajović” Aleksinac 2018 raspisao književni konkurs

29/11/2017 16:27

U okviru 21. književnih susreta “Gordana Brajović” Aleksinac 2018. raspisan je književni konkurs namenjen učenicima osnovnih i srednjih škola.

Pored toga konkurs je raspisan i za najbolju knjigu namenjenu mlađem i starijem dečjem uzrastu. Konkurs je namenjen dečjem stvaralaštvu iz oblasti poezije i proze, a krajnji rok za predaju radova je 31. januar 2018. godine.

Na konkursu mogu učestvovati učenici i učenice svih osnovnih i srednjih škola sa teritorije Republike Srbije.

Pristigli radovi biće razvrstani u tri kategorije:

– od 1. do 4. razreda osnovne škole
– od 5. do 8. razreda osnovne škole
– od 1. do 4. razreda srednje škole

Teme ovogodišnjeg konkursa su:
Džep za uspomene (za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole)
Kišobran za dvoje (za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole)
To sam ja (za učenike od 1. do 4. razreda srednje škole)

Predloge sa obrazloženjem i knjigama pod tačkom 1 i radove pod tačkom 2 iposlati sključivo poštom i to u tri primerka. Svaki autor može poslati najviše tri rada iz obe oblasti – poezija i proza.

Uz radove potrebno je poslati i puno ime i prezime autora/autorke, razred, naziv škole, adresu i broj telefona.

Adresa za slanje radova

Za konkurs: “Književni susreti Gordana Brajović 2017” Centar za kulturu i umetnost Aleksinac, Dunaša Trivunca 15,
18220 Aleksinac,

Rok za slanje radova je 31. januar.

29/11/2017 16:27