Proba male mature – priprema za polaganje u junu!

14/04/2016 14:06

Proba male mature – priprema za polaganje u junu!

Simulacija završnog ispita za učenike osmih razreda svih osnovnih škola u Srbiji održaće se u petak i subotu, 15. i 16. aprila 2016. godine.

Prvo će se rešavati test iz matematike u petak, sa početkom u 12 časova, dok će se u subotu prvo polagati test iz srpskog/maternjeg jezika od 9 časova, a zatim i kombinovani test, nakon kraće pauze.

U subotu od 11:30 časova osmaci će rešavati test sa pitanjima iz fizike, hemije, biologije, geografije i istorije.

Pripremajte se za polaganje male mature – vežbajte na novim testovima!

Probno polaganje male mature predstavlja način da osmaci vide kakva će atmosfera vladati prilikom polaganja, ali i da provere svoje dosadašnje znanje.

Osnovne škole koje ne budu u mogućnosti da probni završni ispit organizuju 15. i 16. aprila, zbog ranije Godišnjim planom rada određenih aktivnosti, simulaciju male mature će realizovati naredne nedelje, odnosno do 18. do 22. aprila.

Završni ispit, odnosno polaganje testova u okviru male mature zakazano je za 15, 16. i 17. jun 2016. godine, nakon čega su pred budućim srednjoškolcima ostale predupisne i upisne aktivnosti.

14/04/2016 14:06