OŠ “Sveti Sava” – Batočina

Adresa: Kralja Milana Obrenovića 6, Batočinaosnovna skola sveti sava batocina logo
Telefon: 034/684-14-02
Website: www.ossvetisavaba.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Sveti Sava” nalazi se u Batočini i nosi ime prvog srpskog prosvetitelja Rastka Nemanjića, Svetog Save.

Prvi podaci o školi datiraju sa početka 19. veka. Sadašnji naziv škola nosi od 1992. godine. Pored matične škole postoje i izdvojena odeljenja u Brzanu, Badnjevcu, Crnom Kalu, Gradcu, Doborvodici i Kijevu. Organizacionoj jedinici u Badnjevcu pripadaju i odeljenja u: Žirovnici, Milatovcu i Prnjavoru, dok jedinici u Brzanu pripada odeljenje u Solilu.

Matična škola raspolaže sa 13 učionica, 3 kabineta, fiskulturnom salom i otvorenim terenima. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: mladi matematičari, fizičari, biolozi, hemičari, istoričari, geografi, ljubitelji stranih jezika, recitatorska, dramska, literarna, likovna, novinarska, bibliotekarska i sportske sekcije. Strani jezici koji se uče u školi su nemački i engleski jezik.

osnovna skola sveti sava batocina slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE