OŠ “Đorđe Krstić” – Žarkovo (Čukarica)

Adresa: Živka Nastića-Babe 12, Žarkovo (Čukarica, Beograd)
Telefon: 011/251-24-40
Website: osdjordjekrstic.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Đorđe Krstić” nalazi se u Žarkovu, opština Čukarica, na podrčju grada Beograda. Ime nosi po jednom od najpoznatijih srpskih slikara realista, Đorđu Krstiću.

Škola je osnovana 1905. godine. U sadašnjoj zgradi škola se nalazi od 1974. godine, a sadašnji naziv nosi od 1953. godine. Nastavu danas pohađa oko 1250 učenika.

Za potrebe izvođenja nastave škola raspolaže sa 42 učionice i kabineta sa svom potrebnom opremom, fiskulturnom salom, otvorenim sportskim terenima i školskim bazenom. Spada u jednu od najbolje opremljenih škola u opštini Čukarica.

U školi je organizovan produženi boravak za učenike. Nastava se odvija u dve smene.

osnovna skola djordje krstic zarkovo slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE