OŠ “Filip Kljajić-Fića” – Čukarica (Beograd)

Adresa: Nikolaja Gogolja 40, Čukarica (Beograd)
Telefon: 011/354-21-18
Website: www.fica.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Filip Kljajić Fića” nalazi se na Čukarici, jednoj od gradskih opština grada Beograda. Ime nosi po narodnom heroju Jugoslavije Filipu Kljajiću.

Škola je osnovana 1961. godine. Nastavu danas pohađa oko 1000 učenika raspoređenih u 41 odeljenje.Biblioteka škole je jedna od najvećih na Čukarici i sadrži oko 25.000 naslova. Za potrebe fizičkog vaspitanaj koriste se dve fiskulturne sale, bazen i otvoreni tereni u sklopu škole.

U školi je organizovan produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda. Nastava se odvija u dve smene. Strani jezici koji se uče u školi su engleski i nemački jezik. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: ekološka, recitatorska, dramska, literarna, sportske sekcije, klub mladih tehničara, hor…

osnovna skola filip fica kljajic cukaric beograd slika skolee

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji
najnoviji najviše glasova
Elizabeta Maksovi
4 godine ranije

Molim vas koji je mail na koji mogu da se obratim sekretaru skole.