OŠ “Ljuba Nenadović” – Žarkovo (Čukarica)

Adresa: Ace Joksimovića 25, Žarkovo (Čukarica, Beograd)
Telefon: 011/239-40-76
Website: osljubanenadovic.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Ljuba Nenadović” nalazi se u naselju Žarkovo, opština Čukarica, na području grada Beograda. Ime nosi po srpskom književniku, diplomati i ministru prosvete Ljubi Nenadoviću.

Škola je osnovana 1840. godine. Zgrada u kojoj se škola nalazi sagrađena je 1953. godine. Škola raspolaže sa 17 učionica i kabineta, 2 radionice za tehničko obrazovanje, 2 fiskulturne sale i otvorenim terenima u dvorištu škole. Pored matične zgrade škola raspolaže i sa prostorom na adresi Ace Joksimovića 25.

Nastavu danas pohađa oko 1300 učenika raspoređenih u 43 odeljenja. Nastava se odvija u dve smene. U školi je organizovan produženi boravak za učenike nižih razreda.

osnovna skola ljuba nenadovic zarkovo cukarica beograd slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE

najstariji
najnoviji najviše glasova