OŠ “Kraljica Marija” – Palilula (Beograd)

Adresa: Mihaja Emineskua 65, Ovča (Palilula, Beograd)
Telefon: 011/273-14-95
Website: oskraljicamarija.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Kraljica Marija” nalazi se na Paliluli, na području grada Beograda. Škola nosi ime rumunske princeze Marije, koja je udajom za Aleksandra Prvog Karađorđevića postala srpska kraljica.

Otvorena je septembra 2014. godine, a do tada je radila kao izdvojeno odeljenje Osnovne škole “Vasa Pelagić” iz Koteža i spada u jednu od mlađih škola u Beogradu. Škola raspolaže sa 16 klasičnih učionica, kabinetom za informatiku, fiskulturnom salom. U školi postoji lift, rampe i toalet za osobe sa invaliditetom.

Strani jezici koji se uče u školi su engleski i francuski jezik. Za učenike prvog i drugog razreda organizovan je produženi boravak. Rad u produženom boravku organizovan je u prepodnevnoj smeni, nakon završetka nastave.

osnovna skola kraljica marija palilula beograd

PRETRAŽI ŠKOLE