OŠ “Milena Pavlović Barili” – Palilula (Beograd)

Adresa: Romana Rolana 67, Palilula (Beograd)osnovna skola milena pavlovic barili
Telefon: 011/278-22-01
Website: www.osmilenapavlovicbarili.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Milena Pavlović Barili” nalazi se u Paliluli na području grada Beograda. Ime nosi po poznatoj srpskoj slikarki Mileni Pavlović Barili.

Jedna je od najmlađih škola u Beogradu, osnovana 2012. godine. Školu pohađa oko 850 učenika raspoređenih u 32 odeljenje. Školska infrastruktura u potpunosti je prolagođena osobama sa invaliditetom.

Nastava se odvija u 24 klasične učionice i 8 kabineta sa svom potrebnom opremom. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala kao i otvoreni tereni. Organizovan je produženi boravak za učenike od prvog do četvrtog razreda. Strani jezici koji se uče u školi su engleski, nemački, ruski i francuski jezik.

osnovna skola milena pavlovic barili palilula slika skolee

PRETRAŽI ŠKOLE