OŠ “Đura Jakšić” – Rakovica (Beograd)

Adresa: Kanarevo brdo 2, Rakovica (Beograd)
Telefon: 011/358-22-64
Website: osdjurajaksicrakovica.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Đura Jakšić” osnovana je 1932. godine. Nalazi se u opštini Rakovica u Beogradu.

Danas školu pohađa oko 500 učenika raspoređenih u 2 smene – stariji učenici idu pre podne na nastavu, a mlađi se smenjuju nedeljno.

Škola pruža svojim učenicima razne vrste sekcija. Mlađim učenicima prvog i drugog razreda na raspolaganju su slobodne aktivnosti iz raznih oblasti, kako bi na što bolji način otkrili svoje sposobnosti i interesovanja. Učenicima trećeg razreda na raspolaganju su sekcije – matematička, muzička i sportska sekcija. Dok su strarijim učenicima na raspolaganju biološka, muzička, istorijska, bibliotečka, likovna, dramsko-recitatorska i mnoge druge sekcije.

os djura jaksic rakovica

PRETRAŽI ŠKOLE