OŠ “Vojvoda Radomir Putnik” – Savski venac (Beograd)

Adresa: Boška Petrovića 6, Savski venac (Beograd)osnovna skola vojvoda radomir putnik beograd logo
Telefon: 011/367-00-17
Website: www.osvojvodaputnik.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Vojvoda Radomir Putnik” nalazi se na Savskom vencu, jednoj od gradskih opština grada Beograda. Ime nosi po srpskom vojvodi, načelniku Štaba Vrhovne komande vojske Kraljevine Srbije u Prvom svetskom ratu i Balkanskim ratovima, Radomiru Putniku.

Škola je osnovana 1961. godine. Škola raspolaže sa 8 klasičnih učionica, 12 kabineta, kao i sa fiskulturnom salom i otvorenim terenima za potrebe fizičkog vaspitanja.

Nastava se odvija u dve smene. U školi je organizovana celodnevna nastava, odnosno produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda. Nastavu pohađa oko 500 učenika. Strani jezici koji se uče u školi su engleski i francuski.

osnovna skola vojvoda radomir putnik beograd slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE