OŠ “Janko Katić” – Rogača (Sopot)

Adresa: Kosmajska 153, Rogača (Sopot, Beograd)
Telefon: 011/825-50-21
Website: osjankokaticrogaca.nasaskola.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Janko Katić” nalazi se u mestu Rogača, u opštini Sopot grada Beograda. Škola je dobila naziv po jedom od organizatora Prvog srpskog ustanka – vojvodi Janku Katiću.

Škola potiče sa početka 19. veka, a danas pored matične škole u Rogači, postoje i izdvojena odeljenja u Sibnici, Dučini, Slatini i Drlupi. Sva izdvojena odeljenja rade kao četvororazredne škole, dok matična škola radi kao osmorazredna.

Matičnu školu pohađa oko 110 učenika, dok sa izdvojenim odeljenjima taj broj iznosi oko 160 učenika. Strani jezici koji se uče u školi su engleski i francuski jezik. Nastava se odvija u prepodnevnoj smeni.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE