OŠ “Kralj Petar Prvi” – Stari grad (Beograd)

Adresa: Kralja Petra Prvog 7, Stari grad (Beograd)
Telefon: 011/263-62-36
Website: www.oskraljpetarprvi.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Kralj Petar Prvi” nalazi se u Starom gradu, jednoj od opština grada Beograda. Ime nosi po kralju Srba, Hrvata i Slovenaca, Petru I Karađorđeviću.

Preteča današnje škole je Mala srpska škola osnovana 1718. godine. Sadašnji naziv škola nosi od 1993. godine. Nastava se danas odvija u dva školaska objekta u Kralja Petra 7 gde se odvija nastava mlađih razreda i  Maršala Birjuzova 43 gde se odvija nastava starijih razreda.

Ukupno, škola raspolaže sa 41 učionicom od kojih su mnoge opremljene kabinetskom opremom. Za potrebe fizičkog vaspitanja koriste se dve fiskulturne sale i otvoreni tereni u sklopu škole.

Za učenike mlađih razreda omogućen je produženi boravak. Nastava se odvija u prepodnevnoj smeni.

osnovna skola kralj petar prvi beograd slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE