OŠ “Mihailo Petrović Alas” – Stari grad (Beograd)

Adresa: Jovanova 22, Stari grad (Beograd)
Telefon: 011/262-32-57
Website: www.osmpalas.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Mihailo Petrović Alas” nalazi se u Starom gradu, jednoj od gradskih opština grada Beograda. Ime nosi po akademiku Srpske kraljevske akademije i alasu Mihailu Petroviću.

Škola je osnovana 1959. godine. Nastava se odvija u klasičnim učionicama i kabinetima koji su relativno dobro opremljeni. Za potrebe fizičkog vaspitanja koristi se fiskulturna sala u sklopu škole kao i otvoreni tereni.

Nastava se odvija u dve smene. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad brojnih sekcija: recitatorska, dramska, literarna, novinarska, biološka, likovna, filmska, modelarska, hor i orkestar, arhitektura i građevinarstvo i sportske sekcije.

bezslike

PRETRAŽI ŠKOLE