OŠ “Ilija Birčanin” – Zemun polje (Zemun)

Adresa: Braće Krnješevac 2, Zemun Polje (Zemun, Beograd)osnovna skola ilija bircanin zemun polje logo
Telefon: 011/375-38-16
Website: ilijabircanin.edu.rs
Email: [email protected]

Osnovna škola “Ilija Birčanin” nalazi se u mestu Zemun Polje, opština Zemun, na području grada Beograda. Ime nosi po jednom od junaka Prvog srpskog ustanka Iliji Birčaninu.

Škola je osnovana 1961. godine i u početku je bila četvororazredna škola. Zgrada u kojoj se škola nalazi podignuta je 1961. godine a od tada škola i nosi sadašnji naziv.

U školi je obezbeđen produženi boravak. Učionice su opremljene relativno novom đačkom opremom. Za potrebe fizičke kulture koristi se fiskulturna sala u sklopu škole.

osnovna skola ilija bircanin slika skole

PRETRAŽI ŠKOLE